0
09211252701

تاثیر وبلاگ در سئو سایت

سئو دچار تغییرات بزرگی شده همانطور که در آموزش سئو درباره آن توضیح دادم دیگر نمی‌توان با انجام فعالیت‌های غیرمجاز از نظر موتور جستجوی گوگل به صفحه اول رسید بلکه باید تولید محتوا انجام داد تا کاربران از سایت راضی باشند.

تاثیر وبلاگ در سئو سایت به خاطر افزایش اهمیت تولید محتوا است؛ اگر نمی‌دانید تولید محتوا چیست مقاله مربوطه را در سایت ما از دست ندهید.

برای اینکه محتوای خوب تولید کنید باید وبلاگ داشته باشید؛ این وبلاگ به محتوای شما ساختار می‌دهد و این ساختار برای رشد و پیشرفت سئو شما بسیار مفید است.

اگر صفحات وب سایت شما دارای محتوای کاربردی و مفید نیستند بک لینک در هر تعداد برای شما مفید نخواهد بود.

مقاله بک لینک چیست را از دست ندهید.

اهمیت وبلاگ قوی در سایت

اهمیت وبلاگ را در نظر داشته باشید چون تاثیر وبلاگ در سئو بستگی به کیفیت تولید محتوا دارد هرچه کیفیت وبلاگ راه اندازی شده و محتوای داخل آن بهتر باشند روی سئو داخلی تاثیر بهتری می‌گذارند
منبع : www.oberlo.com

گوگل با الگوریتم‌های پیچیده خود سعی می‌کند بهترین صفحات را برای کلمه کلیدی جستجو شده توسط کاربر پیدا می‌کند؛ آن بهترین نتیجه را در بهترین رتبه قرار دهد کاربران خود را راضی نگه دارد.

این فلسفه اصلی گوگل در سئو سایت است و در صورتی که شما نتوانید به این سطح از کیفیت برسید که کاربران از سایت شما راضی باشند طبیعتا در سئو به نتیجه چشمگیری نخواهید رسید اما تاثیر وبلاگ در سئو کجاست ؟

وبلاگ بخش مقالات و محتواهای جامع سایت است این محتواها می‌توانند مقاله باشند یا ویدئو یا هر نوع محتوای دیگر به این بخش وبلاگ می‌گویند.

سایتی که دارای وبلاگ قدرتمند و با کیفیت باشد باعث می‌شود کاربران را جذب کند این محتواها وقتی در گوگل با سئو رتبه می‌گیرند روی کلمه کلیدی‌های مختلف برای سایت شما ترافیک جذب می‌کنند.

این ترافیک را در نهایت می‌توانید به مشتری تبدیل کنید؛ معمولا پیشنهاد من در جلسات مشاوره سئو تولید محتوای منظم و مفید برای کاربران است چون این محتوا در نهایت برای کاربران مهم خواهد بود.

در مطلب اصول سئو مقاله کامل در مورد اینکه چگونه یک محتوای کاربری و مفید از نوع مقاله برای کاربران تولید کنیم توضیح دادم.

هر مقاله در وب سایت شما برای بازاریابی مانند یک آهنربا عمل خواهد کرد این آهنربا برای سایت شما ترافیک جذب می‌کند.

آیا هر وبلاگی برای سئو سایت مفید است‌ ؟

خیر این وبلاگ که برای سئو سایت پیاده سازی می‌شود باید دارای چارچوب خوبی باشد؛ همچنین رعایت قوانین الگوریتم‌های گوگل در تولید محتوای وبلاگ نقش مهمی در تاثیر آن روی سئو خواهد داشت.

وبلاگی که محتوای آن تکراری و از سایت‌های دیگر کپی شده باشد برای سایت شما مفید نخواهد بود بلکه احتمالا پنالتی گوگل را هم به همراه خواهد داشت؛ پس سعی نکنید با استفاده از روش‌های نامناسب و قدیمی در سئو گوگل را دور بزنید برای مثال محتوای یک مقاله را تکه تکه از سایت‌های دیگر بردارید.

گوگل امروز بند به بند هر مطلب را می‌تواند بخواند و در صورتی که حتی یک خط کپی شده در محتوای شما وجود داشته باشد تشخیص آن برای گوگل ناممکن نیست و امتیاز محتوای شما را کاهش خواهد.

پس تاثیر وبلاگ در سئو زمانی خوب و ارزشمند خواهد بود که شما محتوایی با رعایت اصول تولید محتوا برای کاربران خود عرضه کنید.

با انجام این کار محتوای شما به عنوان محتوای کاربر پسند شناخته می‌شود که دارای تجربه کاربری خوب است.

ساخت وبلاگ در وردپرس

در صورتی که وب سایت شما دارای سیستم مدیریت محتوای وردپرس است کار راه اندازی وبلاگ برای سایت شما ساده است؛ برای انجام این کار نیاز به قالبی دارید که از وبلاگ و مقاله سایت پشتیبانی کند البته این برای بهینه بودن وضعیت ظاهری وبلاگ است و اگر نه حتی با قالب‌های رایگان و پیش فرض وردپرس می‌توانید وب سایت وردپرسی خود را دارای وبلاگ کنید.

با راه اندازی وبلاگ به بخش نوشته‌ها در بخش مدیریت وردپرس بروید و روی افزودن نوشته کلیک کنید در آن بخش امکان انتشار مقالات متنوع با امکانات بسیار خوب در وردپرس برای شما وجود دارد.

همین الان این مقاله را برای شما عزیزان در وردپرس می‌نویسم.

تاثیر وبلاگ در سئو با استفاده از وردپرس و جوملا یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگر تغییری نمی‌کند اصل موضوع همان کیفیت محتوای شما است که به صورت یونیک و دارای اطلاعات ارزشمند تولید شده است.

تولید محتوا برای وبلاگ را چطور شروع کنیم ؟

برای شروع تولید محتوا اولین قدم شناسایی صحیح مخاطبین و بازار هدف شما و کسب و کارتان است؛ چه افرادی را می‌خواهید جذب کنید ؟ چه علایقی دارند ؟ در کجا زندگی می‌کنند و دیگر سوالاتی که باید از خودتان بپرسید یا برای پیدا کردن جواب آن تحقیق کنید.

بعد از اینکه مخاطبین وبلاگ خود را به خوبی شناختید حال باید کلمه کلیدی‌ها و انواع محتوایی که می‌توانید تولید کنید را بررسی کنید برای مثال می‌خواهید فقط مقاله تولید کنید یا روی تولید ویدئو تمرکز کنید.

هر کدام از این انواع محتوا در بازاریابی محتوایی نقش خود را ایفا می‌کنند و گزینه بهتر ارائه محتوا در چند نوع مختلف در وبلاگ است یعنی بهتر است در وبلاگ‌تان مقاله داشته باشید؛ پادکست‌های خوب تولید کنید؛ تصاویر کاربردی بارگذاری کنید.

تعداد کلمات مقاله وبلاگ بهتر است حداقل ۸۰۰ کلمه باشند و این بسیار مهم است که تولید محتوای حداقل ۸۰۰ کلمه داشته باشید

بعد از انجام تولید محتوا با انواع متنوع و کاربردی برای کاربران باید روی سئو آن کار کنید البته اگر محتوای شما مناسب و کاربر پسند باشد می‌تواند به رتبه‌های خوب برسد؛ در این صورت تاثیر وبلاگ در سئو سایت شما افزایش پیدا می‌کند.

تولید محتوای کاربردی در وبلاگ سایت در بخش سئو داخلی قرار می‌گیرد.

اگر سئو داخلی سایت شما را به رتبه‌های خوب نرساند باید به سراغ سئو خارجی بروید و با ساخت بک لینک و Social Signal به نتیجه هدف برسید.

در مقاله چگونه کلمه کلیدی مقاله را پیدا کنیم به صورت کامل در مورد راه‌های یافتن کلمات کلیدی برای وبلاگ توضیح دادم.

بروز رسانی وبلاگ و مقالات قدیمی

الگوریتم‌های گوگل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای محتوای بروز شده ارزش بیشتری قائل شوند با انجام بروز رسانی مقالات قدیمی وب سایت می‌توانید اعتبار بیشتری برای وبلاگ بدست آورید.

این افزایش اعتبار موجب کسب رتبه‌های خوب روی کلمه کلیدی‌های خوب در نتایج موتور جستجوی گوگل می‌شود که بعد از انجام ساخت وبلاگ و تولید محتوا باید روی بروز رسانی آن کار کنید (seositecheckup.com).

نتیجه گیری

برای شروع راه اندازی وبلاگ سایت باید روی تحقیق شخصیت مخاطبان هدف کار کنید با انجام تحقیقات بازار هدف بهتر می‌توانید تولید محتوا کنید و وبلاگ قوی‌تری داشته باشید البته در بازاریابی محتوایی باید مقالات ارزشمند داشته باشید که رعایت اصول تولید محتوا در آن مقاله نویسی بسیار حائز اهمیت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.