0
09211252701

آموزش ساخت بک لینک رایگان و با کیفیت

آموزش ساخت بک لینک رایگان به صورت با کیفیت ممکن است و همیشه نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین برای کمپین‌های رپورتاژ آگهی نیست و می‌توان بدون پرداخت هزینه برای وب سایت خود بک لینک ایجاد کرد به صورت رایگان در ادامه این مقاله آموزش خواهید دید که چگونه بک لینک درست کنیم.

قبل از ادامه مطالعه این مقاله در صورتی که با مباحث پایه بک لینک آشنا نیستید بهتر است مقاله بک لینک چیست را در سایت ما مطالعه کنید تا با اصطلاح بک لینک و انواع آن آشنا شوید بعد از آن می‌توانید به این مقاله باز گردید و آموزش ساخت بک لینک رایگان و با کیفیت را مطالعه کنید.

ساخت بک لینک فالو برای سئو خارجی

البته اگر با اصول و مفاهیم پایه سئو مانند بک لینک آشنا هستید نیازی به مطالعه مقالات دیگر ما نیستید و همین الان مطالعه این مقاله را ادامه دهید اگر آماده هستید برویم سراغ آموزش لینک سازی خارجی.

نکته مهم : چرا باید بک لینک بسازیم ؟

همانطور که به احتمال بالا می‌دانید برای رتبه گرفتن در نتایج موتور جستجوی گوگل فاکتورهای زیادی را باید رعایت کرد و به اصطلاح سایت را سئو کرد تا بتوان به صدر نتایج (SERP) رسید اما به همین سادگی حرف نیست و رتبه گرفتن در کلمه کلیدی‌های پولساز نیازمند تلاش و زمان کافی است.

آموزش تصویری ساخت بک لینک رایگان (قسمت ۱)

حال می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید یا به شخص یا شرکت دیگری بسپارید تا کار سئو سایت را برای شما انجام دهد.

یکی از مهم‌ترین عوامل رسیدن به صفحه اول گوگل همچنین رتبه اول گوگل یافتن فرصت و ایجاد بک لینک‌های قوی برای سایت است این بک لینک‌ها از زمان گسترش کار سئو سایت وجود داشته‌اند و از همان زمان نقش پر رنگی در جا به جا کردن رتبه‌های سایت‌های مختلف داشته‌اند.

گاهی همین بک لینک‌ها منجر به افت رتبه سایت می‌شوند که در ادامه در مورد آن توضیح خواهم داد که دلیل اصلی مهم بودن داشتن تجربه و علم کافی برای ساخت بک لینک قوی و سالم همین خطرناک بودن لینک سازی خارجی است.

لینک سازی خارجی برای سایت مانند تولید محتوا زمان‌بر است و انتظار نتیجه گرفتن در چند روز را نداشته باشید تقریبا در سئو روشی برای رتبه گرفتن (رتبه‌های مهم روی کلمه کلیدی‌های مهم) در چند روز وجود ندارد.

حتی اگر در همه‌ی سایت‌های فارسی رپورتاژ منتشر کنید حداقل ۵ ۶ روز طول می‌کشد که رپورتاژ شما شناسایی شود و تاثیر خود را روی رتبه‌ها بگذارد البته این کار اصلا توصیه نمی‌شود و فقط برای مثال بود.

اما باید بدانید که لینک سازی خارجی برای سایت به تنهایی برای رتبه گرفتن در کلمه کلیدی‌های سخت مفید نخواهد بود بلکه در کنار آن باید به سراغ عوامل مهم دیگری هم بروید.

سئو فنی و سئو داخلی قبل از شروع ساخت بک لینک

سئو و بهینه سازی سایت برای موتور جستجو به چند بخش تقسیم می‌شود که در مقاله سئو چیست و آموزش سئو به صورت کامل در مورد آنها و در مقاله انواع سئو در مورد کلاه‌های مختلف سئو از جمله سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری توضیح داده شده است تا شما عزیزان به صورت رایگان دانش اولیه را در زمینه سئو بدست آورید.

ساخت بک لینک در سئو خارجی : لینک سازی خارجی در سئو خارجی دسته بندی می‌شود و معمولا در آموزش‌ها و جلسات مشاوره سئو زمانی که صحبت از سئو خارجی می‌شود بیشتر صحبت ما مربوط به ساخت بک لینک‌های با کیفیت است؛ اما باید در نظر داشته باشید که سئو خارجی فقط بک لینک نیست بلکه موارد دیگری مانند Social Signals و برند سازی وجود دارد.

سه عامل اصلی سئو یافتن بک لینک

پس در کنار انجام سئو خارجی باید دو بخش دیگر بهینه سازی سایت یعنی سئو تکنیکال و سئو داخلی به خوبی انجام شود تا به هدف نهایی یعنی افزایش ترافیک سایت با روش سئو برسیم.

اما حالت بهتر شروع تولید محتوا و بهینه سازی فنی سایت قبل از شروع لینک سازی است خصوصا اگر سایت تازه تاسیس دارید بسیار بیشتر باید احتیاط کنید اما اصلا نگران نباشید چون گوگل آنقدر هم سخت گیر نیست و به این سادگی سایت شما پنالتی گوگل و جریمه نخواهد شد.

البته باید دقت کنید !

قبل از شروع آموزش ساخت بک لینک محتوای شما باید آماده دریافت بک لینک باشد یعنی محتوایی کاربر پسند با رعایت اصول و قوانین الگوریتم‌های گوگل تولید کرده باشید و از اینکه محتوای شما برای کاربری که آن کلمه کلیدی هدف را جستجو می‌کند کاملا مناسب و مفید است مطمئن باشید.

در غیر این صورت ساخت بک لینک در هر تعداد و کیفیت ثمری در نهایت برای شما نخواهد داشت و امروز محتوا حرف اول را در سئو می‌زند البته که محتوا مانند بک لینک به تنهایی نتیجه چشم گیری در پی نخواهد داشت (منظور از به تنهایی بدون استراتژی و فعالیت‌های دیگر است).

پس اگر محتوای ارزشمند تولید کرده‌اید و سئو داخلی خوبی دارید کلمه کلیدی هدف‌تان را خوبی تشخیص داده‌اید به سراغ لینک سازی خارجی می‌رویم.

سئو کلاه سیاه خطرناک است اما ؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که خب ساخت بک لینک و سئو کلاه سیاه خطرناک است پس چرا باید ریسک کنیم ؟ جواب سوال اینجاست که اگر بخواهید بنشینید و فقط محتوا تولید کنید تا دیگران خودشان به شما لینک بدهند بدون اینکه کار خاصی انجام دهید شاید سال‌ها طول بکشد.

آموزش تصویری ساخت بک لینک رایگان (قسمت ۲)

همچنین هزینه‌های بالایی برای برند سازی صرف خواهد شد تا وب سایت شناخته شود و کم کم به تعداد بک لینک‌های آن اضافه شود آیا شما زمان کافی برای استفاده در این روش را دارید ؟ آیا هزینه لازم برای سرمایه گذاری برای این روش را دارید ؟

اگر جواب شما منفی است پس لازم است از روش ساخت بک لینک به صورت رایگان و رپورتاژ استفاده کنیم البته راه‌هایی وجود دارد که می‌توان احتمال پنالتی شدن سایت را کاهش داد پس کافی است خوب آموزش دیده باشید و با توکل به خدا کار خود را شروع کنید.

تفاوت سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری در همین است که روش‌های منع شده توسط الگوریتم‌های گوگل را به شیوه‌ای انجام می‌دهیم که گوگل نتواند سایت ما را به عنوان متخلف شناسایی و پنالتی کند.

۷ روش ساخت بک لینک رایگان

در ادامه این مقاله با ۷ روش لینک سازی خارجی به صورت رایگان آشنا می‌شوید روش‌هایی که ویژگی‌های متفاوتی دارند و برای نتیجه گرفتن بهتر از این بک لینک‌ها بهتر است به صورت ترکیبی استفاده کنید.

۱. لینک سازی پروفایلی

بیشتر سایت‌های فعال در اینترنت امکان ثبت نام دارند یعنی شما می‌توانید از طریق شماره موبایل یا ایمیل به همراه ثبت رمز حساب کاربری ایجاد کنید این حساب کاربری در بعضی از سایت‌ها امکان ثبت بک لینک را به ما می‌دهد معمولا در وب سایت‌های خارجی این امکان وجود دارد.

البته سایت‌های فارسی نیز پیدا می‌شود که چنین امکانی را به ما بدهد که این روش با روش ۷ در ارتباط کامل است این انجمن‌های فارسی معمولا امکان ثبت لینک را برای کاربران خود مهیا کردند.

پس برای اینکه بتوانید بک لینک خوب ثبت کنید بهتر است به سراغ سایت‌های فارسی بیایید و متنی مربوط به سایت‌تان به آن صفحه اضافه کنید تا کیفیت بک لینک شما افزایش پیدا کند این افزایش بک لینک در نهایت موجب افزایش قدرت وب سایت شما می‌شود.

لینک سازی پروفایلی نسبت به روش‌های دیگر دارای معایبی است یکی از این معایب دیر ایندکس شدن بک لینک‌های پروفایلی است و گاهی ممکن است تا چند ماه طول بکشد تا ایندکس شود و حتی یک سال اثری روی سایت نگذارد.

یکی از دلایل پیشنهاد من که استفاده ترکیبی از روش‌های لینک سازی بود همین است که سرعت ایندکس در سایت‌های مختلف تفاوت دارد برای مثال معمولا با انتشار رپورتاژ در سایت‌های خبری معتبر به سرعت مقاله منتشر شده شما ایندکس می‌شود.

فهرست ۵۰ بک لینک پروفایلی

http://www.wysp.ws/
https://itsmyurls.com/
https://www.artfire.com
https://www.trover.com
https://www.intensedebate.com
https://www.creativelive.com
https://www.spreaker.com/
https://blip.fm
https://tapas.io/
https://bbpress.org
https://www.pressfolios.com/
https://www.slideserve.com
https://steepster.com
https://www.tickaroo.com/
https://www.lifeofpix.com
http://www.divephotoguide.com
https://gitlab.kitware.com
https://splice.com
https://peatix.com/
https://gab.com/
https://clarity.fm
https://triberr.com
https://zyro.com/
http://guildwork.com
https://www.mobypicture.com/
https://www.zintro.com
https://www.mapleprimes.com
https://bibliocrunch.com
http://doodleordie.com
https://www.geobird.com
https://followus.com
https://pinshape.com/
https://video.hardlimit.com/
https://blend.io
http://www.authorstream.com/
ps://www.designspiration.com/
https://wiseintro.co
https://www.magcloud.com/
http://www.edu.fudanedu.uk
ttps://www.bitchute.com/
http://www.wittygraphy.com
https://hackerone.com/
http://qooh.me/
https://poptype.co
https://guides.co
https://www.blurb.com/
https://works.bepress.com/
https://www.brusheezy.com/
https://www.crokes.com
https://www.metooo.io/
https://www.thegreatapps.com

این صفحه را ستاره‌دار (Bookmark) کنید

۲. پست مهمان

یکی دیگر از روش‌های ساخت بک لینک رایگان و قوی روش لینک سازی به صورت پست مهمان است یعنی شما مطلبی را به عنوان مهمان برای مدیر وب سایت ارسال می‌کنید و مدیر یا کارشناس سایت مورد نظر در صورت تایید محتوای شما اجازه انتشار آن را در سایت می‌دهد.

آموزش تصویری ساخت بک لینک رایگان (قسمت ۳)

پست مهمان (Guest Post) یکی از بهترین روش‌های ساخت بک لینک رایگان و با کیفیت است چون معمولا این نوع بک لینک مانند رپورتاژ عمل می‌کند اما به صورت رایگان ولی خب شرایطی دارد.

هر وب سایت که پست مهمان می‌پذیرد معمولا شرایط خاصی را برای هر محتوا در نظر می‌گیرد و این شرایط باعث کم رنگ‌تر شدن نقش این روش در لینک سازی برای سایت است.

۳. ساخت بک لینک کامنتی

روشی دیگر برای ساخت بک لینک رایگان ایجاد لینک در بخش نظرات وب سایت‌های مختلف است این بخش نظرات را که اصطلاحا کامنت می‌گویند اما طبیعتا قدرت این نوع بک لینک‌ها معمولا پایین‌تر از بک لینک درون محتوا است.

معمولا این روش به صورت درست استفاده نمی‌شود و در صفحاتی از وب سایت‌هایی که نظرات را به صورت آزاد منتشر می‌کنند یعنی نیازی به تایید مدیر یا پشتیبانی ندارد و به محض ارسال نظر در سایت منتشر می‌شود بک لینک ثبت می‌کنند.

چون در این صفحات معمولا تعداد بسیار بالایی بک لینک ثبت می‌شود ارزش و اعتبار بالایی نخواهد داشت اما برای افزایش قدرت بک لینک های دیگر قابل استفاده است یعنی ساخت بک لینک چند سطحی که از روش‌های پیشرفته سئو خارجی است.

فهرست ۱۰ سایت برای ساخت بک لینک کامنتی

http://www.vis-man.ir/en/News/ID/249/Baghe-Eram-Eram-Garden#Comment98249
http://bikramyogaleicester.co.uk/blog/2016/01/14/why-bother-with-early-morning-yoga
http://vuyhair.com/Blog/78_How-to-Style-Long-Hair-Beach-Waves-Messy-Bun.html
https://protheusadvpl.com.br/download-e-instalacao-do-totvs-developer-studio-tds/tds5/#comment-1141217
https://www.filipporivetti.com/blog/2012/4/-bondi-markets
https://poneys-france.fr/drapeau/#comment-1976821
https://npcnewstv.com/2018-npc-nationals-womens-physique-class-a-2nd-place-winner-angela-palermo/#comment-77485
https://isjband.com/blogs/latest-news/posts/featured-show-art-music-drum-circle
https://rosetolife.com/motivational-monday-power-of-gratitude/#comment-569273
http://www.intosomerset.co.uk/news/multimillion-pound-funding-bridgwater-fabric-maker-announced

۴. لینک پیشنهادی

این روش سئو کلاه سیاه نیست و بسیار کم خطرتر از روش‌های دیگر ایجاد بک لینک است چون در این روش شما پیشنهاد قرار دادن لینک در محتوای با کیفیت سایت دیگری را به مدیر یا مسئول محتوای همان سایت می‌دهید.

این روش سئو کلاه سفید است و خطری برای شما نخواهد داشت فقط زیاده روی نکنید برای ارسال درخواست بک لینک به سایت‌های دیگر چند نکته است که باید از قبل رعایت کرده باشید.

قبل از ارسال درخواست برای مسئول سایت دیگر باید محتوای کاربر پسند و هدفمند تولید کرده باشید که مدیر وب سایت هدف تشخیص دهد که محتوای شما برای کاربر مفید و کاربردی است.

۵. تبادل بک لینک

مانند روش قبل شما پیشنهادی را برای مدیر یا مسئول وب سایت دیگری ارسال می‌کنید اما اینبار پیشنهاد تبادل لینک ارسال می‌کنید یعنی شما یک بک لینک به سایت مورد نظر می‌دهید و همانطور سایت مقابل یک بک لینک برای سایت شما قرار می‌دهد.

این کار به صورت حرفه‌ای اگر انجام شود مشکلی پیش نخواهد آمد اگر بک لینک را به روشی در سایت قرار دهید که گوگل تشخیص دهد که شما تبادل بک لینک انجام داده‌اید از طرف گوگل جریمه می‌شوید.

۶. ایجاد PBN

روشی معروف و بسیار قدرتمند و همچنین خطرناک ایجاد شبکه خصوصی بلاگ (Private Blog Network) است که معمولا سئوکاران حرفه‌ای و قدرتمند دارای یک PBN قوی هستند البته این روش را همه برای ساخت بک لینک استفاده نمی‌کنند.

ساختار PBN برای لینک سازی خارجی

این شبکه خصوصی بلاگ همیشه فقط برای ساخت بک لینک نیست ممکن است هر کدام از این وب سایت‌ها درآمد جداگانه داشته باشند و کسب و کاری قدرتمند و فعال باشند و در کنار آن برای لینک سازی خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای افزایش قدرت PBN زمان زیادی صرف می‌شود همچنین با ساخت بک لینک چند سطحی برای PBN اعتبار بسیار بیشتری را به سایت خود منتقل خواهید کرد.

نکته مهم : اگر کاملا به این روش مسلط نیستید از روش‌های دیگر لینک سازی استفاده کنید !

PBN خطرناک است و در صورتی که گوگل شبکه وبلاگ شما را شناسایی کند احتمال جریمه شدن سایت شما بسیار بالا خواهد بود.

برای ایجاد بک لینک به صورت وبلاگی و PBN فهرست ۵ سایت ایرانی که خدمات وبلاگ ارائه می‌دهند برای شما اضافه شده است که برای شما بسیار مفید خواهد بود.

  • blog.ir
  • farsiblog.ir
  • blogfa.com
  • rozblog.com
  • mihanblog.com

۷. رپورتاژ آگهی (غیر رایگان)

رپورتاژ آگهی یعنی شما یک مقاله را در وب سایت‌های دیگر منتشر می‌کنید یا به صورت کامل‌تر یک آگهی متنی در قالب خبر و اطلاع رسانی است که نیاز به پرداخت هزینه دارد.

سایت‌های انتشار رپورتاژ آگهی خوبی در وب فارسی موجود است معمولا بیشتر سایت‌های خبری سفارش رپورتاژ آگهی می‌پذیرند.

همچنین سایت‌های واسط رپورتاژ زبان فارسی برای انتشار رپورتاژ وجود دارد.

مقاله چگونه رپورتاژ بنویسیم برای شما مفید است.

در ادامه مقاله آموزش ساخت بک لینک رایگان با ابزارهای تحلیل بک لینک‌های رقبا آشنا خواهید شد.

گرفتن بک لینک از گوگل

گوگل یکی از معتبرترین سایت‌ها در جهان است و بدون شک در صورت گرفتن بک لینک فالو می‌تواند اعتبار زیادی را به سایت ما منتقل کند حتی اگر نوفالو باشد اما این کار نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد که بتوانید از گوگل بک لینک فالو و ارزشمند بگیرید.

ساخت بک لینک فالو در گوگل در جواب سوال آیا می‌توان از گوگل بک لینک فالو گرفت ؟

روش گرفتن بک لینک از گوگل با ایجاد سایت در گوگل امکان پذیر است؛‌ sites.google.com پلتفرم ایجاد سایت که توسط خود گوگل ارائه می‌شود می‌تواند بک لینک خوبی به ما بدهد.

اما دقت کنید به صورت عادی بک لینک گرفته شده در این سایت‌ها ایجاد شده در گوگل ریدایرکت می‌شود و اعتبار را منتقل نمی‌کند برای همین باید این سیستم را دور بزنید که با استفاده از کد HTML سفارشی امکان پذیر است (نکته‌ای با ارزش میلیونی).

ابزارهای تحلیل بک لینک‌های رقبا

در ادامه مقاله آموزش ساخت بک لینک برای بهبود وضعیت سئو خارجی به سراغ تحلیل بک لینک‌های رقبا می‌رویم تا بک لینک‌های با ارزش وب سایت‌های رقیب را پیدا کنیم و از آنها برای سایت خودمان استفاده کنیم.

برای اینکار نیاز به ابزار تحلیل بک لینک دارید که در ادامه ۲ تا از بهترین ابزارهای تحلیل بک لینک را به شما معرفی خواهم کرد.

۱. ابزار moz

یکی از بهترین ابزارهای سئو که سابقه خوبی در کارنامه دارد وب سایت ماز است این وب سایت با مدیریت آقای Rand Fishkin یکی از سئو کاران محبوب در دنیای سئو توانسته به خوبی رضایت کاربران خود را بدست بیاورد.

۲. ابزار ahrefs

ابزار ahrefs بسیار قدرتمند است به طوری که از نظر بسیاری از متخصصان این ابزار بسیار کامل‌تر از moz است و اطلاعات آن دقیق‌تر.

اما برای دسترسی و استفاده از این ابزار باید هزینه اشتراک آن را پرداخت کنید اما امکان از ابزار moz برای بررسی چند دامنه در ابتدا رایگان است.

یافتن فرصت بک لینک

برای ساخت بک لینک به صورت پروفایلی و کامنتی بهتر است یک فهرست از فرصت‌های ساخت بک لینک داشته باشید تا برای هر سایت سریع بتوانید فرآیند لینک سازی خارجی سایت را شروع کنید.

برای سئو خارجی سایت معمولا نیاز به استراتژی دارید که یکی از موارد لازم در استراتژی همین فهرست بک لینک است.

اما در کنار این فهرست محصول شما به عنوان یک متخصص سئو یا حتی مدیر وب سایت به دنبال فرصت‌های ساخت بک لینک باشید.

راه‌های متنوع یافتن بک لینک برای سایت معمولا نیازمند ابزار هستند که ابزارهای مفید را در بالاتر به شما معرفی کردیم.

ساخت بک لینک فالو (Follow) و نوفالو (Noffolow)

در مقاله بک لینک چیست درباره انواع بک لینک‌ها فالو و نوفالو صحبت کردیم اما در اینجا در مورد اینکه آیا در ساخت بک لینک باید بک لینک از نوع نوفالو ایجاد کرد یا نه صحبت خواهیم کرد.

در کل بک لینک نوفالو ارزش بسیار کمتری از بک لینک فالو که به صورت صحیح ایجاد شده است دارد اما در فرآیند لینک سازی خارجی برای سایت باید به صورت طبیعی لینک سازی انجام شود برای همین در آموزش ساخت بک لینک توصیه می‌شود بک لینک نوفالو نیز ایجاد کنید.

اما نیازی به نگرانی و تمرکز روی درصد و مشخص دیگر فعالیت‌های این شکلی نیست و شما با استفاده از فهرست بک لینک و پیش رفتن با آن به صورت خودکار هم بک لینک فالو و هم بک لینک نوفالو ایجاد خواهید کرد چون همه‌ی سایت‌ها بک لینک فالو نمی‌دهند.

در ویدئو زیر در مورد تاثیر بک لینک نوفالو توضیح داده‌ام :

متن لنگر یا انکر تکست بک لینک (Anchor Text)

انکر تکست متن یا تصویری است که کاربران با کلیک روی آن به صفحه دیگری یا مقصد که همان صفحه لینک شده است فرستاده می‌شوند برای مثال در لینک‌های داخلی سایت ما که در بالای صفحه قسمت سربرگ سایت قرار دارند مانند مشاوره سئو با کلیک روی آنها به صفحه مشاوره سئو می‌روید.

این متن لنگر انواع مختلفی دارد که بهترین گزینه استفاده ترکیبی از این انکر تکست‌ها در ساخت بک لینک و رپورتاژ آگهی است چون باعث می‌شود فرآیند طبیعی‌تر و از طرف الگوریتم پنگوئن گوگل احتمال جریمه شدن سایت کمتر باشد.

۵ نوع اصلی انکر تکست بک لینک‌ها :

  • لینک با کلمه کلیدی اصلی (Exact Macth) : در این نوع انکر تکست کلمه کلیدی اصلی لینک می‌شود که باید در لینک سازی خارجی کمتر از آن استفاده کنید چون در صورت استفاده بیش از حد امکان پنالتی شدن سایت شما افزایش پیدا می‌کند اما لینک سازی داخلی می‌توانید تمام لینک‌ها را به صورت Exact Macth بدهید.
  • لینک با کلمه کلیدی مرتبط یا LSI (Broad Macth) : این بک لینک‌هایی که دارای متن لنگر با کلمه کلیدی مرتبط هستند خطر کمتری برای سایت دارند و الگوریتم پنگوئن گوگل کمتر به سایت مشکوک می‌شود.
  • لینک برهنه (Naked Link) : یکی از کم ریسک‌ترین حالات در ساخت بک لینک ایجاد بک لینک برهنه است برای مثال لینک این لینک (https://tackseo.ir/blog/) که حتما در فرآیند لینک سازی خارجی باید این بک لینک نیز ایجاد شود حتی در تعداد کم.
  • لینک با برند (Brand Mention) : در این نوع انکر تکست دقیقا متن برند مانند تک سئو لینک می‌شود و معمولا این لینک به صفحه اصلی است که مانند لینک سازی با انکر تکست برهنه احتمال پنالتی شدن توسط الگوریتم پنگوئن گوگل پایین‌تر از بقیه است.
  • بک لینک با تصویر : شما می‌توانید تصاویر را لینک کنید که گوگل قابلیت تشخیص آنها را تا حد قابل توجهی دارد و همچنین بهتر است بدانید متن جایگزین تصویر لینک شده بسیار مهم است.

۲ تکنیک حرفه ای لینک سازی خارجی

در لینک سازی خارجی تکنیک‌های متنوعی برای بهتر نتیجه گرفتن وجود دارد که در ادامه در مورد ۲ تا از بهترین تکنیک‌ها صحبت خواهیم کرد.

۱. استفاده از کوتاه کننده لینک (Link Shortener)

ابزارهای کوتاه کننده لینک وجود دارند که می‌توان بک لینک را کوتاه کرد که در لینک سازی چند سطحی کاربرد دارند.

در استفاده از این کوتاه کننده‌ها دقت کنید و همیشه استفاده کردن از این بک لینک‌ها باعث پنالتی شدن توسط گوگل می‌شود و اعتبار کمتری را به سایت منتقل می‌کند اما در بک لینک‌هایی که احتمال می‌دهید خطرناک باشد از این کوتاه کننده‌ها استفاده کنید.

نکته مهم در لینک سازی با استفاده از کوتاه کننده ریدایرکت آن است که باید از نوع ریدایرکت ۳۰۱ باشد تا اعتبار آن انتقال شود.

۲. گرفتن بک لینک از شبکه‌های اجتماعی

طبیعتا اگر در فضای مجازی فعالیت می‌کنید درباره شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی به سرعت در حال رشد هستند و تعداد کاربران روزانه بسیار زیادی در این شبکه‌ها فعال هستند که این باعث شده در سئو سایت تاثیر داشته باشند.

خصوصا شبکه اجتماعی اینستاگرام که حدود ۵۰ میلیون کاربر ایرانی دارد.

البته در نظر داشته باشید این ساخت بک لینک در اینستاگرام و لینکدین و دیگر شبکه‌های اجتماعی قرار نیست جادو کند اما به گوگل سیگنالی ارسال می‌کند که برای سئو سایت مفید است خصوصا اگر کسب و کار شما در شبکه‌های اجتماعی فعال و دارای کاربران زیاد است.

ویدئو از جلسه سئو محتوا دوره بازاریابی محتوایی

در این ویدئو درباره تکنیک‌های افزایش قدرت محتوا برای سئو بهتر و گرفتن رتبه‌های صفحه اول گوگل توضیح دادم که قسمتی از جلسه سئو محتوای دوره بازاریابی محتوایی است.

همانطور که در ویدئو مشاهده کردید روش بک لینک گرفتن از توئیتر را به شما معرفی کردم که برای ایندکس شدن صفحاتی که مشکل ایندکس دارند مفید است و همچنین به عنوان یک Social Signal قوی شناخته می‌شود.

نتیجه گیری

ساخت بک لینک برای افزایش اعتبار سایت نزد موتور جستجوی گوگل روشی رایج است که بک لینک‌ها در روش‌های متنوع ساخته می‌شود مانند رپورتاژ آگهی و ایجاد بک لینک کامنتی و پروفایلی که در این مقاله در مورد آنها (أموزش ساخت بک لینک) صحبت کردیم.

امیدوارم از این مقاله بهره و لذت برده باشید لطفا با درج نظر خود در زیر این مقاله به من برای بروز رسانی و بهبود کیفیت آموزش‌های سئو کمک کنید.

ممنون از اعتماد شما.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.