0
09211252701

تاثیر بک لینک در سئو سایت

در بهینه سازی سایت برای موتور جستجو فاکتورهای زیادی در نظر گرفته می‌شود تا سایت بتواند اعتبار کسب کند و به رتبه‌های خوب روی کلمه کلیدی‌های واقعا کلیدی دست پیدا کند اما بعضی از این فاکتورها از بقیه مهم‌تر هستند و نقش و تاثیر بیشتری را سئو سایت می‌گذارند مانند بک لینک.

تاثیر بک لینک در سئو سایت مانند سال‌های قبل همچنان اندازه‌ای است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت هر چند با تولید محتوای هدفمند و کاربردی می‌توان تا حدی سایت را از بک لینک بی‌نیاز ساخت اما به هر حال برای رتبه گرفتن در بسیاری از کلمات کلیدی در کنار تولید محتوا باید بک لینک با کیفیت دریافت کرد.

پس همچنان بک لینک تاثیر خوبی روی سئو سایت دارد اما نسبت به گذشته این تاثیر کاهش داشته چون از این بک لینک سوء استفاده می‌شود و بعضی از سایت‌ها بدون اینکه محتوای مناسب برای کاربران تولید کنند فقط به فکر رتبه گرفتن بودند و این فقط با گرفتن تعداد بالایی بک لینک برای سایت ممکن بود اما دیگر ممکن نیست.

در حال حاضر خوشبختانه بسیاری از روش‌های نامناسب سئو و بهینه سازی سایت برای موتور جستجو دیگر فایده‌ای ندارد همچنین ممکن است موجب پنالتی شدن وب سایت شما شود مانند روش کیورد استافینگ یا گرفتن بک لینک در تعداد بسیار بالا در زمان کم و برای جلوگیری از این کارها گوگل تاثیر بک لینک در سئو سایت را کاهش داده است.

ساخت بک لینک از روش‌های سئو خارجی است.

اگر با این آشنا نیستید بهتر است مقاله بک لینک چیست را مطالعه کنید تا با اصطلاح بک لینک به صورت کامل آشنا شوید همچنین اگر در ساخت بک لینک مشکل دارید آموزش رایگان آن را در سایت ما از دست ندهید.

الگوریتم‌های گوگل برای رتبه بندی سایت‌ها دارای ۲۰۰ فاکتور هستند (www.impactplus.com).

قدرت بک لینک چقدر است ؟

تاثیر بک لینک در سئو به طوری است که برای رسیدن به رتبه‌های مهم حتما نیاز به دریافت این بک لینک‌های قوی داشته باشید حال این بک لینک‌ها ممکن است از قبل برای سایت شما ثبت شده باشند و سایت شما اعتباری دارد که می‌توان روی کلمه کلیدی‌های سخت رتبه گرفت.

قدرت بک لینک در تاثیر بک لینک در سئو

اگر با علم سئو چیست آشنا هستید طبیعتا می‌دانید که برای سئو بسیاری از سایت‌ها باید اول رقبا را بررسی کرد چون سئو هر لحظه بستگی به وضعیت رقبا دارد یعنی آنها چه تعداد بک لینک چه تعداد محتوا وضعیت برند سازی و استراتژی سئو آنها چگونه است با پیدا کردن جواب این سوالات می‌توانیم سایت را سئو کنیم.

مقاله تولید محتوا چیست می‌تواند برای شما مفید باشد.

و در ساخت بک لینک برای افزایش تاثیر بک لینک در سئو سایت باید به وضعیت رقبا در لینک سازی خارجی توجه داشت برای مثال در صورتی که رقبا رپورتاژهای بسیار خوب و قوی برای سایت سفارش داده‌اند پس سایت ما هم باید به نحوی به این قدرت برسد حال می‌توانیم ما هم رپورتاژ خوب سفارش دهید یا از روش‌های دیگر استفاده کنیم.

به هر حال برای رسیدن به رتبه‌های رقبا باید به گونه‌ای عمل کنیم که از نظر تعداد و کیفیت بک لینک از سایتی که رتبه هدف را ما را در اختیار دارد بهتر باشیم.

متن لنگر (Anchor Text) بک لینک

متن لنگر همان متنی است که با کلیک روی آن به صفحه دیگری هدایت می‌شوید به اصطلاح آن کلمه‌ای که لینک شده را متن لنگر یا در زبان انگلیسی Anchor text می‌گویند.

شما برای افزایش اعتبار سایت خود نیاز به گرفتن بک لینک‌هایی دارید که متن لنگر آن مربوط به صفحه‌ای از سایت شما یا به صورت برند به صفحه اصلی شما باشد.

با بک لینک قوی و افزایش ترافیک سایت می‌توان به کاهش رتبه الکسا کمک کرد.

این متن لنگر در صورتی که به درستی در بک لینک‌ها به کار گرفته نشود موجب پنالتی گوگل خواهد شد و گوگل با تحلیل متن لنگر بک لینک‌های شما به تخلف شما در لینک سازی خارجی برای سایت پی می‌برد.

پس برای اینکه تاثیر بک لینک در سئو را افزایش دهید باید به صورت طبیعی و متنوع متن لنگر را برای بک لینک‌های خود قرار دهید این متن لنگرها به چند نوع تقسیم می‌شوند که در مقاله‌های دیگر به طور کامل به آن پرداختیم.

اما یکی از روش‌های مناسب ساخت بک لینک با استفاده از متن لنگر خوب برند منشن (Brand Mention) یعنی شما کلمه برند خود را لینک می‌کنید به صفحه اصلی سایت‌تان با این کار قدرت برند شما افزایش پیدا می‌کند.

همچنین احتمال جریمه شدن توسط الگوریتم‌های گوگل در این روش پایین‌تر از روش‌های دیگر است پس از این روش به صورت گسترده‌تر می‌توانید استفاده کنید.

ارتباط سایت هدف

برای اینکه تاثیر بک لینک در سئو سایت را افزایش دهید باید از سایت‌هایی بک لینک بگیرید که دارای اعتبار در زمینه فعالیت سایت شما باشند برای نمونه اگر وب سایت فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی دارید برای گرفتن بک لینک بهتر است از سایت‌های فعال در همین زمینه اقدام کنید.

البته این مورد ضروری نیست و نباید همیشه فقط به دنبال گرفتن بک لینک از سایت مرتبط بود اما سایتی که در حوضه فعالیت ما اعتبار دارد طبیعتا برای گرفتن بک لینک بسیار بهتر از سایتی است که هیچ بک لینک و محتوایی قبلا در زمینه ما نداشته است.

بک لینک‌های اسپم

اگر به دنبال افزایش اعتبار سایت برای رسیدن به رتبه‌های مهم و خوب هستید دور بک لینک‌های اسپم را خط بکشید این بک لینک‌ها انواع مختلفی دارند مانند مزرعه لینک‌ها این مزرعه‌ها صفحاتی از سایت‌ها هستند که دارای تعداد بیش از حدی لینک هستند و این طبیعتا از نظر گوگل تخلف محسوب می‌شود.

ساخت بک لینک اسپم برای سایت از روش‌های سئو منفی است.

بک لینک اسپم در سئو سایت و سئو خارجی

احتمالا می‌دانید که هر چیز بیش از حد در سئو می‌تواند موجب جریمه گوگل شود که به آن Over Optimization هم گفته می‌شود و این بک لینک‌های بیش از حد در یک صفحه اعتبار زیادی برای سایت نخواهند داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.