0
09211252701

۴ راه کاهش رتبه الکسا سایت

ابزار رتبه بندی الکسا که بهترین سایت‌های دنیا در آن رتبه‌های برتر را در اختیار دارند برای کاهش رتبه الکسا نیاز به افزایش ترافیک سایت دارید که در ادامه بهترین روش‌های افزایش ترافیک سایت را به شما معرفی خواهیم کرد.

رتبه بندی سایت در الکسا با روش‌های غیر قانونی نیز ممکن است مانند سئو کلاه سیاه که با انجام این روش وب سایت در معرض خطر پنالتی و جریمه شدن توسط گوگل قرار می‌گیرد.

نرم افزارهایی نیز برای افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه الکسا نیز وجود دارد اما معمولا این روش‌ها به صورت غیر طبیعی ترافیک سایت را افزایش می‌دهد پس توصیه نمی‌شود.

یکی از بهترین راه‌های ارتقا رتبه الکسا سئو سایت است که در ادامه درباره آن به طور کامل توضیح خواهم داد که با تولید محتوا در وب سایت ارتباط قوی دارد پس تولید محتوا را فراموش نکنید.

برای بهبود وضعیت سئو سایت می‌توانید مشاوره سئو رزرو کنید.

چگونه رتبه الکسا را کاهش بدهیم ؟

بهتر است در ابتدا به شما بگویم که کاهش رتبه الکسا همان افزایش ترافیک سایت است از هرچه ترافیکه بیشتری به سایت جذب کنیم رتبه الکسا سایت بهبود پیدا می‌کند.

در مقاله الکسا چیست به طور کامل در مورد این ابزار رتبه بندی سایت و نحوه کار آن توضیح دادم.

چرا بهبود رتبه الکسا اهمیت دارد ؟

این موضوع را در نظر داشته باشید که خود رتبه الکسا برای شما فایده‌ای ندارد که برای کسب رتبه بهتر جایزه بدهند ولی نشان‌دهنده اندازه ترافیک و بازدیدکنندگان سایت است که می‌توان به عنوان میزان محبوبیت یک سایت هم حساب کرد.

وقتی سایتی بتواند به رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ (در ایران) برسد توانسته تا حدودی موفق باشد و می‌ةواند به خولی از آن درآمد کسب کند هرچه بتوانید ترافیک بیشتری به سایت روانه کنید رتبه الکسا سایت کاهش پیدا می‌کند.

زمان ارتقا رتبه الس رسیده است

پس الکسا اهمیت بالایی دارد ولی توجه داشته باشید که فقط به آن تکیه نکنید و هدف اصلی افزایش بازدیدکنندگان سایت است.

همچنین ابزار الکسا امکانات بی‌نظیری برای تحلیل رقبا و تحقیق در خود دارد که با استفاده از آن‌ها توانسته بیش از پیش بر شهرت خود بیافزاید. (ادامه این مطلب را از این اینجا مطالعه کنید)

اگر می‌خواهید واقعاً به اهمیت رتبه الکسای سایت پی ببرید کافیست آمار رفتار کاربران در سایت ها  را مطالعه کنید میبینید که افراد برای اعتماد به یک سایت یا فروشگاه اینترنتی خرید ارزان بیشتر به جای توجه به نمادها و مجوزهای سایت به رتبه الکسایی که سایت دارد توجه می کنند رفته رفته تعداد این افراد در حال افزایش است که نشان می دهد رتبه الکسای خوب می تواند اعتمادسازی کند.

رتبه‌ی الکسا نه‌تنها در فروشگاه اینترنتی اعتماد سازی می کند بلکه در سایت هایی نظیر سایت محتوایی که از راه گرفتن تبلیغات و رپورتاژ آگهی ای درآمد دارند بسیاری از تبلیغ کنندگان رتبه الکسای آن سایت است.

۴ راه کاهش رتبه الکسا

حالا که دانستید باید رتبه‌ی الکسای سایت را کاهش دهید این ۳ روش کلیدی می‌تواند در این راه به شما کمک فراوانی کند :

۱. سئو

سئو یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو به فرآیند بهینه‌سازی و انجام فعالیت‌هایی برای رسیدن به رتبه‌های برتر صفحات نتایج جستجو (SERP) که یکی از بهترین روش‌های بهبود و ارتقاء رتبه‌ی الکسا و مزیت‌های ویژه‌ای نسبت به سایر روش‌ها دارد که خود را متمایز کرده و بسیاری از مدیران سایت‌ها اولویت را روی سئو قرار می‌دهند.

مقاله سئو چیست را مطالعه کنید.

سئو و ابزار رتبه الکسا

بخشی از ویژگی‌های سئو سایت برای کاهش رتبه الکسا :

رتبه‌ی الکسای پایدار : یکی از بهترین ویژگی‌های سئو پایداری آن است به شرط آن‌که فرآیند بهینه‌سازی سایت به روش کلاه سفید و اصولی انجام شود.

اگر از روش‌هاس سئو کلاه سیاه و کلاه خاکستری برای کاهش رتبه الکسا استفاده کنید طبیعتا الگوریتم‌های گوگل مانند الگوریتم پنگوئن سعی می‌کنند خطای شما را تشخیص دهند.

سایت شما در صورتی که روی کلمه کلیدی مهمی پنالتی شود یعنی گوگل آن صفحه را روی آن کلمه کلیدی جریمه کند در آوردن سایت از پنالتی گوگل مشکل است.

افزایش ترافیک رایگان : شاید هزینه‌هایی برای مشاوره , آموزش یا انجام سئو پرداخت کنید ولی ترافیک ورودی شما تا زمانی که رتبه‌ی شما در نتایج بماند رایگان و به صورت ارگانیک خواهد بود که در مقابل هزینه‌های زیادی که برای تبلیغات می‌پردازند سئو راهکاری بسیار مناسب‌تر است.

یکی از روش‌های بهبود وضعیت سئو سایت ساخت بک لینک است.

همچنین مقاله راهنمای سایت الکسا را مطالعه کنید. (blog alexa about ranking)

سئو یا گوگل ادس ؟ برای بهبود رتبه الکسا کدام گزینه مناسب‌تر است ؟

طبیعتا اگر قصد افزایش ترافیک یا افزایش فروش سایت خود را داشته باشید سرویس تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادس نباید برای‌تان ناآشنا باشد و احتمالا به فکر استفاده از آن هم افتاده‌اید.

کاهش رتبه الکسا برای بهبود اعتماد مشتریان سایت هم مهم شده به گونه‌ای که کاربرانی هستند که برای اعتماد به یک سایت به رتبه ی الکسای آن توجه می‌کنند.

ولی برای بهبود و کاهش رتبه الکسا گوگل ادس از سئو بهتر نیست و اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم با توجه قیمت بالای دلار و ارز و تحریم‌هایی شرکت گوگل برای ایرانیان در استفاده از این سرویس ایجاد کرده سئو سایت کاملا مناسب‌تر از استفاده از سرویس تبلیغات گوگل است (در کاهش رتبه الکسا).

چگونه رتبه الکسا را بهبود ببخشیم ؟ (با روش سئو)

یکی از بخش های سئو که امروزه بسیار پر اهمیت شده و نمی توان بدون آن سئو را انجام داد محتوای کاربر پسند است و زمانی که شما در بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو محتوای با کیفیت و کاربر پسند تولید می کنید.

رتبه ی الکسا کاهش پیدا می کند با سئو و گوگل ادس

میزان بازدیدکنندگان سایت شما یا همان ترافیک سایت افزایش می یابد که در نتیجه رتبه الکسا بهبود پیدا می‌کند.

همانطور که توضیح داده‌ایم www.dotnek.com هم در مقاله‌ای در این مورد توضیح داده است.

جالب است بدانید اکثر سایت هایی که رتبه الکسا بالایی دارند از وضعیت سئو بسیار خوبی در سایت شان برخوردارند که توانستند به وسیله آن ترافیک هدفمند و بسیار کاربردی جذب کرده.

در نتیجه رتبه الکسای خوبی بگیرند ولی در نظر داشته باشید که همیشه داشتن رتبه الکسای خوب نشان دهنده سئو خوب نیست.

راه اندازی وبلاگ برای افزایش ترافیک سایت

وبلاگ برای تولید محتوای کاربر پسند با اصول الگوریتم‌های گوگل یک بخش کلیدی در هر سایت است که با هدف جذب ترافیک ارگانیک از موتور جستجوی گوگل و همچنین بهبود سئو سایت راه اندازی می‌شود و سایت شما نباید کمبود محتوا داشته باشد.

برای تولید محتوا نیاز به نرم افزار تولید محتوا قوی دارید که در مقاله دیگری در سایت به طور کامل به آن می‌پردازیم.

اهمیت وبلاگ برای بازاریابی محتوایی

برای راه اندازی یک وبلاگ خوب برای کاهش رتبه الکسا باید روی تولید محتوایی تمرکز کنید به مربوط به کسب و کار اینترنتی شما است و کاربران شما به آن نیاز دارند برای پیدا کردن ایده تولید محتوا روش‌های مناسبی وجود دارد که در مقاله مربوط در سایت تک سئو می‌توانید با آنها آشنا شوید.

در این ویدئو درباره یک نیاز مهم در هر کسب و کار اینترنتی صحبت می‌شود که آن وبلاگ برای بازاریابی محتوایی است تا به وسیله آن ترافیک وب سایت افزایش پیدا کند.

برای ویرایش تصاویر مقاله برنامه ادیت عکس را مطالعه کنید و برای تولید محتوای آموزشی و آشنایی با نرم افزار ضبط صفحه نمایش مقاله آن را در وب سایت ما از دست ندهید.

در مرحله تحقیق کلمه کلیدی در سئو سایت شما می‌توانید کلمات کلیدی را پیدا کنید که کاربران با جستجوی آنها به دنبال کسب اطلاعات هستند و شما با جذب کاربران جستجو کننده در گوگل رتبه الکسا شما بهبود پیدا می‌کند.

قبل از راه اندازی وبلاگ باید یک تقویم محتوایی داشته باشید که بدانید در مدت زمان مشخص شده با چه کلمات کلیدی در چه تاریخی از چه ایده‌ای محتوا تولید شود.

هدف نهایی ما کاهش رتبه الکسا نیست بلکه افزایش فروش است برای این باید ترافیک سایت را افزایش دهیم و ابزار الکسا صرفا برای رتبه بندی و تخمین ترافیک حدودی است.

امیرحسین اسلامی

وبلاگ با روش دوم که بازاریابی محتوایی است به طور کامل ارتباط دارد یعنی شما باید به وسیله محتوا برای سایت خود بازاریابی کنید ولی بازاریابی محتوایی فقط مقاله و وبلاگ سایت نیست بلکه شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانند برای بهبود رتبه الکسا کمک کنند.

مقاله کلمه کلیدی چیست برای شما مفید است.

۲. بازاریابی محتوایی

محتوای یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند که در حال حاضر استفاده از آن ضروری نیز هست برای جذب ترافیک و بازدیدکنندگان به سایت است و برای کاهش رتبه الکسا و بهبود آن بازاریابی محتوایی به تنهایی می‌تواند رتبه شما را بهبود دهد همانطور که در فیلم اسرار محتوایی که می فروشد در رابطه با ایجاد فروش به وسیله محتوا صحبت شد جذب ترافیک به وسیله محتوا هم بسیار مفید می باشد.

بازاریابی محتوایی در بهبود رتبه الکسای سایت

در روش بازاریابی محتوایی  یک مزیت بسیار کلیدی وجود دارد که این روش را نسبت به سایر روش ها متمایز می کند و آن هم هزینه نسبتاً کمتری که باید پرداخت شود که اگر در دوره  بازاریابی محتوایی شرکت کرده باشید می توانید بدون پرداخت هزینه و خودتان بازاریابی محتوایی را انجام دهید.

محتوا پادشاه است (Content Is King) !

Bill Gates

برای کاهش رتبه الکسا با بازاریابی محتوایی تمام تمرکز خود را روی تولید محتوای مستمر و با کیفیت بگذارید ولی زمانی این محتوای بازاریاب نتیجه می دهد که از قبل استراتژی خوبی تدوین شده باشد  که در جلسه دوم دوره بازاریابی محتوایی به طور کامل به موضوع استراتژی محتوای بازاریاب پرداختیم.

اگر تیزهوش بوده باشید احتمالاً حدس زده اید که بازاریابی محتوایی را در کنار سئو انجام دهید که این بسته به استراتژی شما می تواند بسیار مفید و در عین حال بیهوده باشد ولی در اکثر موارد این دو با هم نتایج بسیار خوبی به ارمغان می آورند.

کاهش رتبه الکسا سخت نیست باید با دقت شروع کنید به افزایش ترافیک سایت شما.

نقش شبکه‌های اجتماعیی مانند اینستاگرام در بازاریابی محتوایی بسیار کلیدی است خصوصا اگر شما یک رسانه با تعداد مخاطب بالا در هر کدام از شبکه‌های اجتماعی دارید به سرعت می‌توانید رتبه الکسای سایت خود را بهبود دهید.

۳. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

همانطور که میدانید شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان ها مانند اینستاگرام توانستند مخاطبان بسیار زیادی را به خود جذب کنند.

بسیاری از افراد روزانه حداقل یک بار به این شبکه های اجتماعی سر می زنند و جالب است بدانید در ایران بیش از ۵۰ میلیون نفر در این شبکه های اجتماعی حضور دارند ! پس می‌توان با بازاریابی صحیح در این شبکه ها به کاهش رتبه الکسا رسید.

سایت www.centori.io در مورد اینکه رتبه الکسا چیست توضیح داده است.

چگونه رتبه الکسا را افزایش دهیم

بهبود رتبه الکسا در روش بازاریابی با شبکه های اجتماعی بسیار به روش دوم نزدیک است زمانی که می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی مخاطبان را به سایت خود جذب کنید به در نتیجه رتبه الکسای خود را ارتقا دهید  به تولید محتوای هدفمند و کاربرپسند نیاز دارید که این از اهمیت بالای بازاریابی محتوایی می‌گوید.

می‌توانید مقاله سایت buffer را درباره بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مطالعه کنید. (لینک مطلب)

یکی از مهمترین وظایف شما در شبکه های اجتماعی برای جذب افراد ایجاد سرگرمی است چون یکی از دلایل بسیار مهمی که شبکه‌های اجتماعی را پرمخاطب کرده است سرگرم کننده بودن آن است که افراد می توانند ساعت ها بدون آنکه از آن خارج شوند در این شبکه های اجتماعی سرگرم شوند.

 ایجاد سرگرمی برای افراد لزوماً انتشار فیلم های خنده دار نیست بلکه می تواند مستند یا آموزش هم باشد.

۴. تبلیغات کلیکی (PPC) و تبلیغات بنری

سایت‌هایی که امکان تبلیغات در بنر و تبلیغات کلیکی را به کاربران می‌دهند می‌توانند به شما برای افزایش فروش سایت و همچنین بهبود رتبه الکسا کمک کنند اما توجه کنید که این معایب و مزایایی نیز دارد.

تبلیغات کلیکی برای کاهش رتبه الکسا

سایت‌های واسط تبلیغات کشور به شما کمک می‌کنند که بهتر بتوانید کمپین‌های تبلیغات کلیکی را اجرا کنید مانند سایت یکتانت و صبا ویژن و کاپریلا.

مزایای تبلیغات کلیکی برای کاهش رتبه الکسا

نسبت به روش‌های دیگر مانند سئو و بازاریابی محتوایی سریع‌تر جواب می‌دهد و رتبه الکسای شما بهتر می‌شود چون به محض به نمایش در آمدن تبلیغ شما در سایت‌ها تبلیغ کننده ترافیک به سمت سایت شما می‌آید.

اگر هدف شما رتبه الکسای بسیار خوب نیست یعنی نمی‌خواهید هزینه زیادی برای رتبه الکسا پرداخت کنید و به صورت موقت این روش برای شما مفید است.

معایب تبلیغات کلیکی

از معایب بزرگ تبلیغات کلیکی موقتی بودن آن است البته شما می‌توانید با پراخت هزینه مدت زیادی تبلیغ شما در سایت‌های مختلف بماند اما مشکل اینجاست که این هزینه شاید اگر در زمینه دیگری صرف شود جواب بهتری بدهد.

عیب دیگر تبلیغات کلیکی جذب مخاطبانی است که درصد کمتری از مخاطبان هدف شما هستند اما در سئو و بازاریابی محتوایی معمولا افرادی جذب می‌شوند که از بازار هدف ما هستند.

استفاده از نرم افزار افزایش بازدید برای تغییر رتبه الکسا

در بازاریابی دیجیتال نرم افزارهایی وجود دارد که با استفاده از این نرم افزار‌ها می‌توان بازدید زیادی را در مدت زمان مشخص به وب سایت فرستاد اما این ترافیک صرفا روبات‌ها هستند و برای شما فروشی ایجاد نخواهند کرد اما به هر حال به عنوان روشی برای کاهش رتبه الکسا شناخته می‌شود.

نرم افزار تولید کننده بازدید برای افزایش ترافیک غیر واقعی سایت

این روبات‌ها منابع سرور شما را مصرف می‌کنند و ممکن است برای کاربران واقعی وب سایت شما دردسر ایجاد کنند پس این روش را استفاده نکنید چون حتی اگر رتبه الکسای سایت شما تغییر کند این بهبود موقتی خواهد بود.

اگر در استفاده از این نرم افزارها حرفه‌ای نباشید ممکن است به سئو سایت صدمه بزنید یا حتی موجب پنالتی گوگل شود پس بهتر است به سراغ تولید محتوای هدفمند و با رعایت اصول سئو مقاله بروید تا ترافیک سایت‌تان افزایش پیدا کند.

ارتباط رتبه الکسا و برند کسب و کار

برند سازی صحیح باعث شناخته شدن وب سایت می‌شود با این روش جستجوی نام برند شما افزایش پیدا می‌کند و هر کاربری که از این طریق وارد وب سایت شما می‌شود روی رتبه الکسا تاثیر می‌گذارد.

پس اگر وب سایت‌هایی را در رتبه‌های اول ایران می‌بینید که ترافیک بسیار بالایی دارند مانند وب سایت آپارات دومین سایت ایران از نظر رتبه الکسا است.

سایت دیگر ایرانی که دارای ترافیک بسیار بالا در ایران است وب سایت دیجی کالا است.

فهرست ده اول ایران از نظر رتبه الکسا :

  • گوگل
  • آپارات
  • دیجی کالا
  • ورزش ۳
  • تلوبیون
  • شاپرک
  • رکنا
  • دنیای اقتصاد
  • نماشا
  • نمناک

آیا همیشه رتبه بهتر نتیجه درآمد بیشتری به همراه دارد ؟

 در نگاه اول جواب این سوال مثبت است هر زمان که بتوانید ترافیک سایت خود را افزایش و رتبه‌ی الکسای سایت را بهبود دهید نتیجه بهتری هم خواهید گرفت که نتیجه به هدف شما برمی گردد می تواند فروش باشد یا گرفتن اطلاعات کاربران یا … ولی توصیه می کنم همیشه معیار خود را در گرفتن نتیجه آمار الکسا قرار ندهید چون موارد دیگری هم در این موضوع نقش دارند مانند تبلیغ نویسی.

حالا که می‌دانید چگونه رتبه الکسا را بهبود ببخشیم به این موضوع هم توجه کنید که هدف از رتبه الکسا چیست و با افزایش رقابت نکته مهم استفاده از فرصت‌ها است.

نتیجه گیری

در این مقاله ۳ روش کلیدی را توضیح دادم و توصیه می کنم فقط به آمار الکسا توجه نکنید و روی جذب ترافیک هدفمند تمرکز کنید که خود جذب ترافیک ر‏تبه الکسای شما را بهبود می‌دهد و هر ۳ روشی که معرفی کرده‌ایم از روش‌های جذب ترافیک نیز هست.

بهترین روش کاهش رتبه الکسا چیست ؟

به نظر ما سئو و بهینه سازی سایت برای موتور جستجو بهترین روش بهبود رتبه الکسا است چون اگر سئو کلاه سفید انجام شود به صورت اصولی رتبه های بدست آمده پایدار خواهد بود و در نتیجه مثل تبلیغ نیست که بعد از مدتی تاثیر آن از بین برود.

چگونه رتبه الکسا را ببینیم ؟

رتبه الکسای سایت به وسیله ابزار الکسا قابل نمایش است پس برای انجام این روش باید در مرورگر کروم خود افزونه الکسا را نصب کنید و با آن رتبه الکسای سایت ها را مشاهده کنید.

سئو موجب افزایش بازدید از سایت می‌شود ؟

با انجام سئو سایت و بدست آمدن رتبه روی کلمه کلیدی های مختلف مشتریان ارگانیک از جستجوی گوگل به سایت ما می‌آیند و در نتیجه رتبه الکسا ارتقا پیدا می‌کند.

سایت را با الکسا آنالیز کنیم ؟

سایت های مختلف روش های مختلف برای کاهش رتبه الکسا انجام می‌دهند و باید توجه کنید که فقط به رتبه الکسای سایت دقت نکنید و برای اعتماد کردن به سایت به محتوای آن توجه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.