0
09211252701

سئو تکنیکال چیست ؟ 6+1 تکنیک افزایش تکنیکال سئو

سئو تکنیکال نادیده گرفته شده‌ای که تاثیری بی‌نظیر دارد و بهینه‌سازی فنی سایت امروز رتبه‌ها را جا به جا می‌کند که توصیه می‌کنم سئوی فنی را دست‌کم نگیرید !

سئو تکنیکال چیست؟

بهینه‌سازی تمام موارد فنی سایت برای گوگل مانند کدهای سایت را تکنیکال سئو می‌گوییم !

تکنیکال سئو در واقع بهینه سازی سایت و سرور است که به ربات ها و به اصطلاح عنکبوت های موتور های جستجو به خصوص موتور جستجوی گوگل کمک میکند تا سایت را بهتر شناسایی کند و خزنده ها نیز سریعتر در سایت بخزند و نمایه سازی انجام دهند، به طور کلی یعنی مجموعه مراحل و اقداماتی که به بهتر شدن مراحل ایندکس سایت کمک کند.

موتور های جستجو در داخل وبسایت هایی که ویژگیهای مهم و خاصی را دارا نباشند داخل ناتیج خود نمی آورد و باید سایت داری یکسری ویژگی ها و قابلیت هایی باشد تا در نتایج گوگل ظاهر شود به خصوص نتایج  صفحه اول که مهم هستند و تاثیر گذار.

سئوی فنی مرحله اول بهینه‌سازی سایت است !

انجام سئو تکنیکال

برای اینکه سئوی تکنیکال خود را درست کنید و گوگل را در نتایج نشا دهد نیاز مند یک اتصال امن و گواهی اعتبار نامه امنیتی یعنی همان اس اس ال سایت باشید، طراحی فنی و کدنویسی سایت نیز بسیار مهم  و تاثیر گذار اس و همچین یکی از مهم ترین مسائل در سئوی تکنیکال افزایش سرعت سایت است.  

بررسی درست بودن سئوی تکنیکال

در ادامه ما به آموزش می‌دهیم تا بهینه‌سازی فنی سایت خود را با انجام مراحلی انجام دهید و بتوانید کسب و کار اینترنتی خود را رشد دهید و آنرا از سقوط نجات دهید، در زیر لیستی وجود دارد از مراحل مهمی که با استفاده از آنها می‌توانید سئوی فنی سایت خود را انجام دهید یا از اینکه سایت دارای سئو تکنیکال باشد مطمئن شوید و خاطر خود را آسوده کنید.

با استفاده از دستور عمل های زیر میتوانید سایت خود را از لحاظ امنیت و ساختار بررسی کنید و از سالم بودن آن خیال خود را آسوده کنید، منظور از ساختار در واقع همان الگوریتم های موتور های جستجو است که جدیدا بروز رسانی شده است و تغییراتی را نیز شامل شده است.

سئو تکنیکال

1.گواهی نامه امن سایت

اعتبار نامه امنیتی سایت یا همان SSL که مخفف عبارت(Secure Sockets Layer ) است ، یک فناوری امنیتی می باشد که یک لینک رمز نگاری شده و ایمن بین یک سرور وب و همچنین یک مرورگر ایجاد میکند

با استفاده از اس اس ال میتوانید یک سایت را به سادگی  و به صورت ایمن یعنی بور از جاسوسی کلاهبرداران و هکر ها مشاهده کنید و از آن بازدید کنید که تاثیر آن را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید !

ssl وبسایت

نشان داشتن اس اس ال سایت این است که به جای HTTP://  قبل از آدرس دامنه سایت خودتان https:// را مشاهده میکنید و همچنین قفلی کنار آن وجود دارد که بهتر است به رنگ سبز باشد

ssl از سال ۲۰۱۸ از فاکتورهای مهم رتبه‌بندی گوگل است !

البته به رنگ خاکستری نیز موجود است که نشان دهنده این است که امنیت سایت تا حد خوبی رعایت شده است و سایت‌تان ایمن است که روی سئو فنی سایت هم تاثیر می‌گذارد !

در سال های ابتدای رونمایی از پروتکل رمز نگاری شده ایمن  تعداد وبسایت هایی که از آن استفاده میکردند محدود بودند و همین موجب زیاد بودن تعداد کلاهبرداری ها و هک ها شده بود

برای همین موتور جستجوی گوگل در سایت 2014 به صورت کاملا رسمی و جدی اعلام کرد که تمام وبسایت ها باید از اس اس ال استفاده کنند و این مسئله باعث ای شد که سایت‌ها از این کدها و لینک‌های رمز گذاری شده استفاده کنند.

نتیجه این‌کار این بود که امروزه می بینید سطح کلاهبرداری ها بسیار بسیار زیاد کاهش یافته است و وبسایت های نفوذگر و مخرب به سادگی شناسایی شوند، البته باید این را بدانید که تمام سایت ها کلاهبردار نیستند و شاید در بعضی اوقات برای سایت ها در اس اس ال مشکلی بوجود بیاید.

سئو تکنیکال معمولا یک‌بار برای همیشه است !

برای همین حتما باید برای اطمینان مخاطبین و بازدیدکنندگانتان  و همچنین ایمن شدن سایت از ssl استفاده کنید و اینکار یک عمل منطقی است ، به عبارتی دیگر اگر امروز سایت اس اس ال و پروتکل امن نداشته باشد دیگر وبسایت شناخته نمی شود و آنرا هیچ کس به رسمیت نمیشناسد.

اما همیشه هم نیازی نیست برای گواهی نامه امنیتی اقدام کنید به این خاطر که  هاستینگ های امروزی به صورت پیشفرض فعال کرده اند و سایت از همان ابتدا آنرا دارا است گرچه بهتر است که بازهم نوع ویژه آنرا خریداری کنید تا ایمن تر و بهتر باشد.

2. سازگاری موبایل

به این مورد بسیار توجه کنید زیرا خیلی مهم است باید اطمینان حاصل کنید که سایت حتما و حتما برای موبایل ها سازگار باشد و هیچ خطایی برای کاربران موبایل نداشته باشد

پس از رعایت اصول تولید محتوا به خاطر اینکه امروزه اکثر جستجو های گوگل توسط مخاطبان و کاربران موبایل انجام میشود و به همین خاطر گوگل تاثیر  بسیار زیادی را برای همین سازگاری برای موبایل یا همان موبایل فرندلی قرار داده است.

در الگوریتم های گوگل سازگار بودن با موبایل یک سیگنال مهم از طرف هر سایتی به شمار میرود که میتواند سئو و تعداد ورودی های گوگل آن‌را زیر و رو کند

برای مثال سایت هایی بوده اند که بعد از موبایل فرندلی کردن وبسایت خد ز صفحه 10 گوگل به صفحه اول و دوم رسیده اند و تغییر شگفت انگیز آنرا با چشم خود مشاهده کرده اند.

باید سایتی داشته باشید تا در برابر خواسته های گوگل که درواقل همان خواسته های کاربران است رویکز مناسبی داشته باشد و مهم ترین عامل ویکرد مناسب همین موبایل فرندلی بودن است ، پس این موضوع را در سئوی تکنیکال سایت خود درست کنید.

برای همین بسیار منطقی است اینکه اطمینان حاصل کنید از اینکه سایت واکنش‌گرا و مهم تر از همه موبایل فرندلی است و کاربران با هر سیستمی می توانند از آن استفاده کنند.

3. سرعت سایت

بعد از اینکه  از موبایل فرندلی و واکنش‌گرا بودن سایت خود مطمئن شدید و یا آنرا آنجا دادید باید به سراغ سرعت سایت خود بروید و یک تغییر اساسی برروی آن ایجاد کنید به این علت که در سال های اخیر زمان منتظر ماندن کاربران برای لود سایت ها بسیار کم شده است و کاهش یافته است به طوری که کاربران موبایل  بسیاریشان حداکثر 3 ثانیه منتظر می مانند برای باز شدن سایت و بعد از آن میروند.

افزایش سرعت سایت = افزایش رنک سایت !

این مورد در سئوی تکنیکال مانند موارد قبل بسیار مهم و کلیدی است ، البته ما قصد نگران کردن را نداریم و می‌توانید برای انجام این‌کار از افزونه استفاده کنید که افزونه هاست زیادی در این زمینه وجود دارد ، بهترین آنها افزونه راکت وردپرس است و افزونه همتای آن مرغ مگس‌خوار است که میتوانید از هر کدام از آنها استفاده کنید.

سایت ماز روش‌های زیادی برای بهینه‌سازی سرعت سایت معرفی کرده است !

در افزایش سرعت وبسایت یکی از عوامل مهم کش کردن صفحات سایت است که امری بسیار مهم است و با این کار اگر کاربران‌تان برای چندمین بار به صفحات کش شده سایت سربزنند در کسری از ثانیه برای آنها باز میشود و همین باعث افزایش فوق العاده سرعت سایت است

4. هاست قدرتمند

باید پایه های وبسایت خود را محکم بچینید تا وبسایت قوی و محکم باشد، یک هاست خوب داخلی میتواند سرعت سایت را تا 5 برابر افزایش بدهد و همچنین ترافیک مصرفی کاربران را کمتر کند.

سرعت سایت یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها در افزایش رنک سایت است !

در هاستینگ خود عجله نکنید و همه شرکت‌ها را بررسی کنید حتی اگر لازم باشد که از دوستان خود بپرسید تا بتوانید در کلمه کلیدی‌ سخت رتبه بگیرید.

به هیچ وجه گول هاستینگ های ارزان قیمت را نخورید اکثرا برای چندین  و بسایت استفاده میشود و همی باعث کنید و آسیب های زیاد میشوند،امنیت آنها هم نیز در برابر حملا بسیار پائین است.

کد نویسی وبسایت

سعی کنید زیاد از کد های حجیم استفاده  نکنید و صفحه هایی سبک را دارا باشید چرا که منابع هاست را بیهوده هدر میدهند و اگر بازدید زیاد شود سایت از دسترس خارج میشود

تصاویر و ویدئو ها نیز میتوانند یکی از عوامل هدر رفت منابع سرور و هاستینگ باشند.

5. محتوای تکراری

نکته بعدی مهم این است که نباید محتوا های سایت دیگران را کپی کنید و از آنها در سایت خو استفاده کنید و همچنین بازنویسی هم نکنید چون شاید گوگل متوجه تکراری شدن آن نشود اما کاربران‌تان میشوند و آنرا نمی خوانند.

در سئوی تکنیکال بد ترین چیز این است که محتوای کپی قرار دهید زیرا در دفعات کم هم باعث جریمه شدن سایت و در نتیجه حذف شدن یا پائین آمدن سایت در نتایج میشود.

محتوا های قدیمی خود را نیز گاها بروز رسانی کنید تا در نتایج بالاتر قرار بگیرند و صاحب ورودی از طرف آنها بشوید.

همچنین باید حواستان باشد که دیگر سایت ها نیز محتوای را قرار ندهند مخصوصا سایت هایی که رنک و سئوی بهتری از دارند زیرا گوگل مقاله را متعلق به آنها می داند و سایت را که مقاله را حتی خیلی زود تر انتشار داده اید مسدود میکنید و همین باعث جریمه شدن سایت و حذف از نتایج میشود.

محتوای تکراری (Duplicate Content) اعتبار سایت را نابود می‌کند !

برای انجام این مرحله از سئوی تکنیکال می توانید از افزونه ها و حتی کد های مختلفی که در این زمینه آمده است استفاده کنید و اجازه کپی مقالات در سایتتان را به کسی ندهید

اینگونه دیگر کسی نمیتواند محتوای را کپی کند، البته باید از ابزار سرچ کنسول گوگل هم کمک گرفته و در پس از انتشار مقالات و محتوا هایتان لینک آنرا سریعا در بخش ایندکس سریع قرار دهید تا مقاله به نام ثبت شود و سریع در نتایج ایندکس و ظاهر شود.

وقتی با بسیاری بک‌لینک نمی‌توانید رتبه بگیرید مطمئن شوید که محتوای تکراری ندارد !

سئو تکنیکال

6. نقشه سایت

مورد بعدی که حائز اهمیت است و مربوط به بحث ایندکس مقالات میشود در واقع داشتن یک نقشه سایت میباشد، نقشه سایت سایت به کمک میکند تا مطالب و صفحات و همچنین لینک های مختلف سایت را به موتور های جستجو بشناسید

نقشه سایت ساختار سایت ما را به گوگل نشان می‌دهد ! که سایت dynomapper.com ارزش نقشه سایت را توضیح می‌دهد !

درست مثل نقشه یک شهر که یک گردشگر تازه به آن نیاز دارم تا مکان های شهر را ببیند گوگل هم به همچنین نقشه ای برای بررسی سایت شما نیاز دارد.

میتوانید با افزونه های سئو نقشه سایت را برای بهینه‌سازی سایت خود راه اندازی کنید و توجه داشته باشید بعد از آن حتما نقشه را به سرچ کنسول گوگل معرفی کنید در غیر این صورت فایده ای دیگر ندارد.

7. فعالسازی amp برروی سایت

در واقع amp یک پروژه است تحت پشتیبانی و ابداع شرکت گوگل و هدف آن هم این است که ارسال اطلاعات و بارگذاری صفحات در موبایل ها فوق العاده زیاد شود و در مدت زمان کمی صفحات لود شوند

سئو داخلی را هم می‌توان با amp بهبود بخشید !

می‌توانید apm را به راحتی در وبسایت وردپرسی خود راه اندازی کنید تنها کافیست افزونه آنرا نصب کنید و بعد از آن صفحات و بخش های مختلف سایت خود را برای موبایل طراحی کنید ، تمام شد وبسایت خود را برای موبایل پر سرعت کرده اید.

 از تشکر می کنیم که در این مقاله با ماهمراه بودید ، اگر سوالی دارید میتوانید از ما بپرسید از طریق شماره تماس یا بخش نظرات همین مقاله.

مقاله را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید و سعی کنید موارد بالا را تماما روی سایت خود اجرایی کنید زیرا اهمیت بالایی دارند هم برای کاربران و بازدیدکنندگان و هم برای گوگل seo !

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.