0
09211252701

تاثیر هاست وردپرس در سئو سایت

هاست وردپرس

خرید هاست وردپرس یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی است که معمولاً برای ساخت یک وب‌سایت وردپرسی آن‌طور که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد. بدون میزبانی با کیفیت بالا، سایت شما به‌کندی بارگذاری می‌شود، ازکارافتادگی سریع‌تری خواهد داشت و حتی امنیت کمتری را تامین می‌کند. پس بیشتر در معرض هک قرار می‌گیرد.

با خرید هاست وردپرس با کیفیت، می‌توانید عملکرد سایت وردپرس خود را تا حد زیادی بهبود بخشید و درعین‌حال به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم به سئو وب‌سایت خود کمک کنید.

قبل از اینکه در رابطه با مزیت‌های هاست وردپرس مخصوصا برای سئو صحبت کنیم اول یاد می‌گیریم که هاست وردپرس در واقع چیست، اشکال مختلف میزبانی وردپرس کدام ها هستند، چگونه این نوع هاست می‌تواند برای سایت شما مفید باشد و…؟

هاست وردپرس چیست؟

به‌طور خلاصه، هاست وردپرس نوعی میزبانی وب است که برای اجرای سایت‌های وردپرس بهینه‌شده است. با خرید هاست وردپرس، ابزارهای زیادی در اختیارتان قرار می‌گیرد که به‌طور خاص برای وبسایت‌های وردپرس طراحی‌شده‌اند. این‌ها ممکن است بسته به خدمات هاستینگی که انتخاب می‌کنید متفاوت باشد، اما اغلب شامل ویژگی‌هایی مانند نصب با یک کلیک، به‌روزرسانی خودکار نرم‌افزار و تیمی از کارکنان پشتیبانی متخصص در وردپرس می‌شود تا پشتیبانی سفارشی‌شده را به شما ارائه دهند.

به خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید وردپرس را اجرا کنید، هاست وردپرس الزامی نیست. شما می‌توانید وردپرس را تقریباً روی هر سبکی از هاست اجرا کنید زیرا الزامات اجرایی برای وردپرس بسیار کم است. در واقع، تنها نیازهای فنی پشتیبانی برای اجرای وردپرس شامل MySQL 5.0.15 یا بالاتر و PHP 5.2.4 یا بالاتر است. بااین‌حال، فقط به این دلیل که می‌توانید وردپرس را از نظر فنی روی هر میزبانی اجرا کنید، به این معنی نیست که باید وردپرس را به‌طور دلخواه روی هر هاستینگی اجرا کنید. خرید هاست وردپرس به شما کمک می‌کند تا از وب‌سایت خود بیشترین بهره را ببرید و سطوح بالاتری از عملکرد را به شما ارائه دهد. این‌ها همه در سئوی وب‌سایت شما مؤثر واقع خواهند شد.

بهترین هاست وردپرس

انواع مختلف ‌هاست وردپرس

در بالا یاد گرفتیم که با هر نوع میزبانی ازنظر فنی می‌توان وردپرس را راه‌اندازی کرد. بااین‌حال، میزبانی واقعی وردپرس نوع خاصی از محیط میزبانی است که برای کمک به اجرای بهتر وردپرس بهینه‌شده است. در اینجا متداول‌ترین انواع هاست وردپرس که وجود دارد آورده شده است

1. هاست وردپرس اشتراکی

هاست اشتراکی وردپرس ارزان‌ترین شکل میزبانی وردپرس است که می‌توانید پیدا کنید. این نوع میزبانی از هاست مشترک سنتی یک گام جلوتر است زیرا به‌طور خاص برای وردپرس بهینه‌شده است.

بااین‌حال، با هاست اشتراکی وردپرس، منابع سرور را با سایر وب‌سایت‌ها به اشتراک خواهید گذاشت. این اشتراک‌گذاری محیط وب سرور چیزی است که به پایین نگه‌داشتن هزینه‌ها کمک می‌کند. سرور وب که به اشتراک می‌گذارید همچنان برای وردپرس بهینه می‌شود، بنابراین عملکرد بهتری نسبت به یک سرور مشترک سنتی دارد.

همچنین در سرور اشتراکی وردپرس امکان استفاده از نصب کننده وردپرس با یک کلیک نیز وجود دارد. بنابراین می‌توانید وردپرس را در چند دقیقه نصب کنید. حتی برخی از هاست ها به شما این امکان را می‌دهند که در لحظه ثبت‌نام برای هاست، وردپرس را از قبل نصب کنید. سایر ویژگی‌هایی که ممکن است پیدا کنید شامل به‌روزرسانی خودکار هسته وردپرس، به همراه تم‌ها و افزونه‌های شما و البته یک تیم پشتیبانی آگاه است.

2. هاست وردپرس مدیریت‌شده

هاست وردپرس مدیریت‌شده از یکی از بالاترین سطح میزبانی موجود برای سایت‌های وردپرسی هستند. میزبانی مدیریت‌شده وردپرس استرس انتخاب یک هاست مناسب را برای سایت شما را از بین می‌برد، زیرا در هر مرحله تیمی از متخصصان وردپرس پشتیبان شما هستند و از لحاظ فنی مشکل حادی در انتظار شما نخواهد بود. همین امر خودبه‌خود به سئوی وب‌سایت شما کمک خواهد کرد زیرا تا حدود زیادی تکنیکال سئو را پوشش میدهد.

به‌طورمعمول، میزبانی مدیریت‌شده وردپرس از یک سرور اختصاصی استفاده می‌کند. بااین‌حال می‌توان آن را با میزبانی VPS، میزبانی ابری و… نیز پیکربندی کرد. نوع دقیق مشخصات سرور به ارائه‌دهنده میزبانی که در نهایت انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

اغلب بهترین هاست‌وردپرس مدیریت‌شده از سرورهای اختصاصی استفاده می‌کنند، به‌طوری‌که کنترل بیشتری بر تنظیم و مقیاس‌پذیری سرور به شما می‌دهد.

مزایای خرید هاست وردپرس مدیریت شده

در اینجا چند تا از مهمترین مزایای هاست وردپرسی مدیریت‌شده آورده شده است که برخی از این مزایا برای سئوی وب‌سایت شما بسیار مهم هستند:

  • سرعت‌های فوق‌العاده سریع. اگر یک سایت وردپرسی دارید و مخصوصا زمانی که از ووکامرس استفاده میکنید، می‌توانید با استفاده از یک محیط سرور بهینه‌شده (هاست ووکامرس)، سرعت بارگذاری بسیار بالایی داشته باشید. سرعت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سئوی وب‌سایت است.
  • سطوح بالای امنیت. با میزبانی وردپرس شما یک محیط میزبانی امن دارید که برای محافظت در برابر حملات خاص وردپرس طراحی‌شده است.
  • تیم پشتیبانی اختصاصی میزبانی وردپرس به شما یک سرویس پشتیبانی ارائه می‌دهد و کارمندان به‌خوبی با وردپرس آشنا هستند و می‌توانند به شما در رفع سریع هرگونه مشکل هاست یا سایت کمک کنند.
  • سطح بالای آپتایم. آپتایم بالای سایت نیز را می‌توان به‌عنوان یک فاکتور سئو لحاظ کرد و علاوه براین گر سایت شما فروشگاهی باشد فروش بیشتری برای شما به همراه دارد.
  • قیمت میزبانی مدیریت‌شده وردپرس ممکن است برای برخی از صاحبان وب‌سایت گران باشد. اگر وب‌سایت شما بسیار سودآور است و ارزش پول خرج کردن را دارد، سرمایه‌گذاری روی هاست مدیریت‌شده وردپرس می‌تواند به بهبود عملکرد سایت شما کمک کند و در زمان شما در انجام هرگونه وظایف فنی صرفه‌جویی می‌کند.
مزایای هاست وردپرس

3 مزیت بزرگ هاست وردپرس برای سئو

مهم نیست که چه نوع میزبانی وردپرس را انتخاب می‌کنید، شـما با انتخاب هاست وردپرس مزایای زیادی را برای سایت خود از لحاظ سئویی و فنی به ارمغان خواهد آورد. از جمله مهمترین مزایای هاست وردپرسی برای سئو میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

1. سرعت بارگذاری بالا

امروزه داشتن یک وب‌سایت با بارگذاری سریع از الزامات اساسی برای تجربه کاربری به‌حساب می‌آید به همین خاطر گوگل و موتورهای جستجو سرعت بارگذاری را به‌عنوان یک فاکتور سئو لحاظ می‌کنند. اگر وب‌سایت شما به‌کندی بارگذاری شود، نه‌تنها تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می‌دهید، بلکه در موتورهای جستجو نیز رتبه پایین‌تری خواهید داشت.

خرید بهترین هاست وردپرس یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش سرعت وب‌سایت شماست. حتی استفاده از هاست اشتراکی وردپرس عملکرد سایت شما را نسبت به برنامه‌های میزبانی مشترک استاندارد بهبود می‌بخشد. تنها با اجرای وردپرس بر روی سرورهای خاص، می‌توانید تغییراتی در بهینه‌سازی و عملکرد ایجاد کنید.

2. سطح بالای امنیت

افراد معمولاً تا دیر نشده به امنیت فکر نمی‌کنند. بااین‌حال، با هاست وردپرسی سایت خود را امنتر خواهید کرد و درعین‌حال تمام اطلاعات بازدیدکنندگان و کاربران خود را ایمن نگه می‌دارید.

هاست وردپرس دارای مزیت منحصربه‌فردی است که می‌تواند در برابر حملات خاص وردپرس محافظت کند. هنگامی‌که از یک‌هاست عمومی‌تر استفاده می‌کنید، پروتکل های امنیتی موجود در آن فقط در برابر حملات گسترده‌تر کار می‌کند.

با هاست وردپرس می‌توانید اقدامات امنیتی را در برابر حملاتی که به‌طور خاص وردپرس را هدف قرار می‌دهند، اعمال کنید. از آنجایی‌که وردپرس متداول‌ترین سیستم مدیریت محتوا است، باید اقدامات بیشتری را برای محافظت از سایت خود انجام دهید.

بسیاری از هاست‌های وردپرس دارای اسکن و نظارت امنیتی منظم هستند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که سایت شما همیشه محافظت می‌شود.

با هاست مدیریت‌شده وردپرس، این کار معمولاً یک گام جلوتر خواهد بود. اگر سایت شما با نقض امنیتی مواجه شد، میزبانی که سایت شما را مدیریت می‌کند به شما کمک می‌کند تا هر حفره امنیتی را به‌طور کامل بازیابی و اصلاح کنید.

3. نرم‌افزار به‌روز

هنگامی‌که شما یک سایت وردپرسی را اجرا می‌کنید، باید به‌طور منظم به‌روزرسانی‌ها را اجرا کنید. هرچند که این یک کار کوچک است که فقط چند دقیقه طول می‌کشد؛ اما بسیاری از صاحبان سایت معمولاً فراموش می‌کنند که به سایت‌های خود مراجعه کنند تا ببینند آیا به‌روزرسانی در دسترس است یا خیر.

نه‌تنها به‌روز نگه‌داشتن سایت شما راهی برای اطمینان از عملکرد بالا است، بلکه امنیت سایت شما را نیز بیشتر خواهد کرد. این کار به‌صورت غیر مستقیم روی سئوی وب‌سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

بروزرسانی‌های بهترین هاست وردپرس برای پوشش حفره های امنیتی یکی از مهمترین ویژگی های این نوع هاست است. بدون به‌روزرسانی مضامین و افزونه‌های خود، سایت خود را در معرض سوءاستفاده قرار می‌دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره ماهیت هاست وردپرس و مزایای آن صحبت شد. اگر شما سایت وردپرس دارید و یا قصد راه‌اندازی یک وب‌سایت وردپرسی را دارید، بهترین هاست، قطعاً هاست وردپرسی خواهد بود. بهترین هاست وردپرس مختص برای وردپرس بهینه‌شده است و از لحاظ امنیت، سرعت و تکنیکال به سایت شما بسیار کمک خواهد کرد و این کار خودبه‌خود به سئو وب‌سایت شما کمک می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.